| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am 2 intrebari pentru care am nevoie de ajutorul vostru.
Tocmai ce mi-am cumparat un telefon nou si nu am whatsappul instalat pe el.
Vreau sa mi salvez o conversatie dupa vechiul telefon pe care aveam whatsappul si s-o trimit pe mail si mailul nu ajunge. Prima intrebare este ce fac sa ajunga mailul?
Iar cea de a 2 a intrebare se refera ca cont care nu stiu cum sa-l mut dupa un telefon pe celalalt si vreau sa-mi spuni daca stiti.
Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| Aesopsfables a răspuns:

1. Selectezi trimitere conversatie sau atunci cand instalezi o sa te intrebe dacă vrei să ţi se trimita automat; bifezi Da.
2. Pur şi simplu; bagi nr tău de telefon.
Fundă? happy

2 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Chiar daca stergi APLICATIA si nu contul, cand instalezi Whatsapp pe noul telefon, introducand numarul tau de telefon ar trebui sa-ti apara conversatiile. In cazul meu asa e. Incearca si tu fara sa stergi Whatsapp-ul de pe vechiul telefon for caution.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Contul nu-l muti nicaieri. Descarci aplicatia pe noul telefon, inteoduci numarul tau de telefon si voilà.