| Cineva11123 a întrebat:

Buna! Am cateva zile de cand thumb stick ul de la controllerul meu de PS 4 (original) are un defect enervant. Dau de buton spre stanga, dreapta sau in jos(doar cand trag finut de el) si brusc tinta se duce in sus, chiar daca nu mai apas pe buton(tin sa mentionez ca ambele thumb stickuri au aceeasi problema). Am inteles ca problema ar fi de la praf probabil.Cum as putea sa rezolv?

1 răspuns:
| StefanescuDaniel a răspuns:

Iei un betisor din acela pentru urechi si aplici un pic de spirt pe el cat sa fie usor umed nu ud de tot si in timp ce misti thumbstick-ul dai de jur imprejur cu betisorul de urechi. Apoi il lasi 5-10 minute sa se usuce ca lumea si ai rezolvat problema. Funda?