| Criss_Cristina_2000 a întrebat:

Bună, am cumpărat zilele trecute de la Altex o imprimanta multifuncționala Canon MG5060, însă îmi scoate o dunga alba pe mijloc și nu ies imaginile clar, am încercat
varianta xerox și am scos imagini din telefon, alb negru și color. Aceasi problema. O fi caetsul de vina? Ma gândesc ca s-o fi uscat de cat timp sta în cutie. Ce pot face în situația asta, de ce ies copiile asa?

4 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

As vrea sa stiu daca mag. iti va rezolva problema! Eu am patit-o si am luat teapa, mi-e scarba cand aud numele mag...

Bula
| Bula a răspuns:

O duci inapoi la magazin.

| gratargratar a răspuns:

Da, cel mai probabil de vina este cartusul. Trebuie schimbat. Poate fi din cauza tonerului sau din cauza cartusului in sine, caz in care trebuie schimbat.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este vinovat cartusul! Citeste ce ti-am scris la ultima intrebare!