| With0utName a întrebat:

Am de facut o tema in Notepad ( marcaje html). Am salvat documentul, am intrat in Internet Explorer, am dat la "vizualizare" >-- "Sursa" dar nu ma lasa sa modific. Trebuie sa umblu la setari sau ce trebuie sa fac?

8 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Nu ai cum sa modifici din explorer de la vizualizare sursa... e imposibil ca si titlul e doar vizualizare

| With0utName explică (pentru RazzyFUnik):

Ba da, ca sa pun marcajele. La asta ma refeream. Dupa ce am salvat, am dat la vizualizare sursa si dupa se deschide iar notepad...aici nu ma mai lasa sa modific

| RazzyFUnik a răspuns (pentru With0utName):

App cel mai bine e sa lucrezi cu firefox sau eventual chrome
explorer este in urma mult fata de cele de mai sus

| RazzyFUnik a răspuns (pentru With0utName):

App cel mai bine e sa lucrezi cu firefox sau eventual chrome
explorer este in urma mult fata de cele de mai sus si poate fi read only

| RazzyFUnik a răspuns (pentru With0utName):

App cel mai bine e sa lucrezi cu firefox sau eventual chrome
explorer este in urma mult fata de cele de mai sus si poate fi read only daca til afiseaza din alt program

| With0utName explică (pentru RazzyFUnik):

Cum adica? read only?

| RazzyFUnik a răspuns (pentru With0utName):

Adica un document poate fi deschis si doar citit
e o mica protectie pentru a nu face toti modificari in document
gandeste-te ca ai fisierul pe net si ar aplica multi modificari in acelasi timp acelui fisier... de asta exista read only il poti vedea dar nu poti sa il modifici
din pc ii poti face ce vrei u

| With0utName explică (pentru RazzyFUnik):

Da asa mi se intampla si mie numai ca la scoala a zis profa ca se poate edita...dar n-am fost atenta ca nu era la mine problema aia...