| LiveDead a întrebat:

Am și eu o problema, de curand mi-am pus card de memorie la telefon insa nu ma lasa sa descarc aplicatii, imi zice ca nu este destul loc pe dispozitiv. Ce e de facut?

4 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

O reformatare a cardului, ar trebui sa mearga, daca nu merge inseamna ca, cardul de memorie e defect!

| Gunoi a răspuns:

La gestionarea aplicațiilor dai click pe aplicație și o muți pe cardul sd (: dar aplicația respectivă va funcționa mai lent
Mută toate pozele muzica video-uri pe cardul sd iar memoria telefonului o poți lăsa pentru aplicații
Dacă nici una din cele 2 metode nu ajută fie mai ștergi din aplicații (dezinstalare+ștergere date care le găsești în folderul android ) fie cumperi un nou telefon (: Mult succes!

| benibenii a răspuns:

Încearcă să reformatezi cardul SD, după o să.ţi meargă

| K0sti a răspuns:

Pai ca sa descarci pe card iti trebuie root, sau nu ai aflat...