| abracadabra001 a întrebat:

Bună.
Am iphone și mi-am instalat aplicația GoogleFoto si m-am conectat cu contul de google în aplicație. Ideea este ca pe un alt dispozitiv, telefon Android, am același cont de google conectat.
Atunci când mi se salvează o fotografie în galeria Iphone-ului, se face backup automat în google foto, și automat în galeria telefonului android.
Întrebarea mea este, dacă șterg aplicația google foto din Iphone, se vor sincroniza fotografiile în continuare și pe dispozitivul android sau rămân doar în galeria Iphone-ului?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu.
Dar poți seta pe măr să nu facă backup în Google drive. Și poți lasa aplicația.

| mastadont a răspuns:

Dacă ștergi google photos din iphone atunci nu se va mai sincroniza cu nimic pentru că nu mai are cu ce. Probabil se vor salva în icloud, serviciul similar de la Apple.

Răspuns utilizator avertizat