| Horea36 a întrebat:

Am nero 8 si doresc sa inscriptionez un joc pe un CD. Dau click pe burn data, si cand dau click pe,, select drive" nu imi apare nimic si nu pot inscriptiona. Ce trebuie sa fac, imi lpiseste ceva de la calculator? Sunt sigur (sau cel putin cred) ca am DVD-Rom pentru ca altfel nu as avea cum sa ma joc unele jocuri pe care le am pe CD.

1 răspuns:
| sigmanet a răspuns:

Ti-ai raspuns la intrebare singur. DVD-ROM -ul este doar pentru citirea comact discurilor CD si DVD. iar un DVD-RW este si pentru scrierea de CD-uri si DVD-uri.