| Kity22 a întrebat:

Buna,am nevoie de putin ajutor,cand pornesc laptopul imi da o eroare system string, ce pot face ca sa dispara aceasta eroare? multumesc

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Start> Run > msconfig.exe și dai enter sau dacă ai Windows 7 scrii direct msconfig.exe și bifezi Diagnostic Startup, de la Service apeși pe Disable all, dai Apply, dai restart la PC, mergi iarăși la msconfig.exe și de la Services dai click pe Enable all, Apply și Ok.
La următoarea pornire nu ți se vor mai încărca toate programele, bifezi tot de aici Normal Startup dacă vrei să fie cum era înainte.
Apoi, poți folosi un program de reparare a erorilor/regiștrilor din sistem, vezi aici
http://translate.google.ro/....../translate

, alte programe: Dll fixer, Ccleaner, Hiren's BOOT CD, folosești utilitarul SYstem Restore iar în ultimul caz reinstalezi Windows-ul.