| simo80 a întrebat:

am o camera foto kodak easy share c143 si nu se vad bine pozele puteti sa ma ajutati sa il setez sa pot face poze normal daca stiti si pasii ar fi minunat am intrat la setari si nu stiu ce sa activez multumesc

1 răspuns:
| SorinL a răspuns:

Cauzele pot fi multiple. Incearca sa resetezi totul la setarile initiale ("din fabrica"-totul in automat). Cand apesi pe butonul de declansare pentru a face poze, oprestete intai la jumatatea cursei pentru a da timp razei laser sa poata masura distanta pana la obiectul expus (pentru a calcula timpul optim de expunere) si apoi continui cursa pana la declansarea completa avand grija sa nu misti aparatul. Daca in continuare pozele apar neclare si e in garantie (orice aparat electric sau electronic are garantie prin lege doi ani) du-l la reparat, daca nu...cumpara-ti altul.