| miauu a întrebat:

Buna am o camera web si de cand mi-am instalat windows 7 nu imi mai merge adica se vede negru...Stie cineva ce-i de facut? s. o. s. fundita

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Păi se pare că îţi trebuie driverii pentru ea. Driverii pentru Windows 7 îi găseşti pe site-ul producătolului camerei web. Dacă ai o cameră web mai veche atunci nu mai ai ce face numai să cumperi alta care are driveri şi pentru Windows 7 sau să rămâi la Xp(aşa cum am făcut şi ru tot din acest motiv). Succes şi sper că te am ajutat puţîn.

7 răspunsuri:
| Oxandero a răspuns:

Salut!
Normal Windows 7 instaleaza automat driverele pentru toate componentele sistemului, inclusiv pentru unele periferice. Daca se vede negru, incearca sa instalezi driver-ul de pe CD-ul pe care l-ai primit cand ai achizionat camera. Daca nu-l mai, vezi ce model de camera web folosesti si cauta driver-ul pe google.
Bafta!

| Misha_1025 a răspuns:

Vezi ca pe ambalaj scrie cu ce fel de windows este compatibila camera. Daca e compatibila si cu windows 7 atunci nu s-a instalat ceva de pe driverul camerei; daca nu e compatibila...ghinion, vinde-o si ia-ti una compatibila. Succes!

| miauu explică:

Pana acum am avut windows 7 si o mers da de ceva timp mi-am reinstalat iar si nu merecrying
webu il am de un an si cevasad

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu exact daca se poate, eu am XP, dar incearca sa o instalezi asa: conecteaza camera la un port USB si apoi My Computer(sau Start)/Control Panel/Scanners and Cameras si ar trebui sa apara iconul camerei sau USB Video Devices, clic pe ce a aparut si apare o fereastra de instalare Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Am mai recomandat aceasta instalare si a reusit. Succes!

| GeorgeJr a răspuns:

E si chestia cu driverele, insa ca sa iti instalezi driverele trebuie sa bagi webul in usb apoi dai update, dupa update dai un restart si deschizi yahoo, apoi iti dai tie webul si intrii la setarile webului si la settings alegi driverul ce a fost alocat.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu nici eu ca si eu am windows 7 si nici mie nu imi mere camerasad

| mete a răspuns:

Aceas problema am si ieu cand instalez camera web da mie nu imi mai mareg jocurile cand o instalezz!