| Anaa939839393 a întrebat:

Buna! Am o imprimanta Canon care in momentul cand scot la jumate de pagina e clara si jumate e stearsa, sa se fi terminat cartusul nu cred...ca am scos vreo 10 foi si toate ies jumatate clare si jumatate sterse! Ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
| Iunicu a răspuns:

Cartuș cu cerneală sau cu pulbere?

| sierra1 a răspuns:

Cartuș/toner pe ducă (pe scurt zis)

| halogen001 a răspuns:

Aveam o imprimanta HP care facea asa. Cartusul era plin, reumplut cu cerneala si cerneala se aduna sub cartus in forma de picatura si bloca jeturile de cerneala. Poate fi si de la un cartus mai gol sau in care nu circula bine cerneala.