| Horga_Alexandra_1994 a întrebat:

am o intrebare.
Atunci cand deschid un browser si doresc sa accesez un site, odata cu site-ul se deschid si alte pagini aditionale, motiv pentru care se incarca foarte greu toate paginile de internet.
STiti cum pot elimina aceste pagini? ce pot face ca ele sa nu mai apara? Mentionez ca am windows 7.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarci de pe google programul adwcleaner. Scanezi cu el, stergi si rrestartezi pc-ul/Ce se deschide sunt adware, nu virusi sau reclame sa le poti bloca cu adblock plus sau mai stiu eu ce.

| Horga_Alexandra_1994 explică (pentru anonim_4396):

Am facut ce ai spus insa continua sa faca acelasi lucru
alte idei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Horga_Alexandra_1994):

Dezinstaleaza browserulsi il descarci din nou. Posibil un virus de browser. Daca nu, reinstaleaza din nou windowsul dar din bios, la repornire si formatezi pertitia C, asa se duce naibii tot ce ai daunator in el.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Devirusează PC-ul și pune un firewall bun!

| Horga_Alexandra_1994 explică (pentru mihai69):

Recent a fost reinstalat windowsul. imi recomanzi un anume firewall? imi poti da si un site unde sa il descarc? Multumesc anticipat

| santusx a răspuns:

Daca folosesti google chrome adauga din web store extensiile:ad block si ad block plus

| Horga_Alexandra_1994 explică (pentru santusx):

Folosesc mozill, iar paginile ce se deschid sunt goale, nu apare nimic pe ele...

| Scripcaru_Valeria_1996 a răspuns:

Asa bine trebuie de setat calculatorul.vei deschide gooogle si in dreapta sunt 3 liniuti si acolo scrie setari uite-te ce iti cere