| CosminaAdriana a întrebat:

Buna, am o intrebare. Mi-am achizitionat de curand un nou telefon Apple, si pe celalat as vrea sa il vand. Mi-am transmis toate informatiile de pe vechiul telefon pe cel nou. Intrebarea mea este, in cazul in care sterg contul de Apple Id de pe vechiul telefon, se va sterge si de pe telefonul cel nou?

Răspuns Câştigător
| SuNaM a răspuns:

Adică ștergi? Ștergi de tot contul? Da. Se șterge peste tot. Daca doar scoți Apple id-ul ( lucru pe care trebuie să îl faci când îl vinzi ) atunci nu, dispare doar de pe telefonul vechi. Doar da resetare din fabrica și ar trebui sa n ai probleme.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Care cont? Las telefonul ce vrei sa nul mai folosesti dai reset din fabrica si aia e tot, se va sterge tot de pe el, va fi ca si cum l-ai cumparat acu nou.
Chestioa este ca trebuie sa il scoti si de pe la iclod si mai stiu eu Apple store sau pe unde mai este inregistrat pe numele tau, altfel cand ala ce lo folosi vrea sa faca ceva, s e trezeste cai cere parola si o cere pe a ta, pentru ca telefonul e ramas inregistrat pe tine.

Deci cumva trebuie sal si scoti de unde l-ai inregistrat, Apple store, icloud sau mai stiu eu unde, dar cam astea ar fi.

Intri pe Youtube si cauti cum se face si ce se face si asa o sa ai telefonul ala total curat, atunci o sa fie ca si cum acu ar fi venit din fabrica.
Reset sterge tot ce ai pe el si il duce la inceput cand trebuie sal setezi ca si cum ar fi nou.

| Tokyo44 a răspuns:

Se dă "factory reset" la vechiul telefon și astfel dispar datele contului tău doar de pe acel telefon.