| florisil a întrebat:

Am o mare problema si sper sa ma ajutati! Toata ziua am incercat sa rezolv un laptop al unui var de al meu(Compaq hp 6730s)Avea vista iar eu i am bagat xp.Problema mea este ca nu prea ma pricep acum la drivere mai ales la sunet, nu merge nici un driver pe care l am instalat, in control panel nu mi arata nimic la audio dar in hardware nu apare nimic in neregula (de obicei fiind un semn al intrebarii galben daca nu e instalat driverul). La camera web, la fel, am instalat un driver dar cand dau imi spune :the image can not be previewed proprerly, check your camera plug in... Ce sa mai fac ca nu mai stiu! Idei?

3 răspunsuri:
| Shine_2176 a răspuns:

Hey.

Pai, fai in felul urmator.
Daca ai un alt PC, foloseste un DVD, de pe PC-ul care ai internet intra pe pagina oficiala a Drivere-lor de la acel PC ( sau laptop )
De exemplu : Placa ma video este Nvidia, vei cauta in felul urmator : nVIDIA ( direct pe google ) te va da pe pagina oficiala a site-ului, iti cauti driverul placii respective, il downloadezi il arzi pe DVD, si il instalezi pe Laptop.
Succes!

-Shine

| Fla_6813 a răspuns:

Am si eu tot un laptop dar nu Hp dar am cd-ul lui cu drivere care sunt organizate in foldere pentru windows 7, 32/64 si windows XP, daaca ai cd-ul original nu are de ce sa nu iti mearga probabil ca nu au fost instalate bine.Mai instaleazale odata, si eu la inceput am instalat windowsul de vreo 3 ori pana am prins figura.

| florisil explică:

Am instalat toate driverele de pe site ul lor doar ca nu merge sunetul si camera web.Net ul imi merge pe el, oricum l-am dat unui prieten mai priceput in chestiile de genu'. Multumesc oricum pentru raspunsuri:*:*