| 01839103729191839101037 a întrebat:

Buna, am o nelămurire, sunt la liceu și am făcut un card nou pentru ca aveam niște problemele pe vechiul card, iar iban ul nu se schimba, dar numărul numeric da, mai intră bursa pe cardul nou, care are același iban?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cardul este asociat numarului de cont (IBAN) si acesta ramane acelasi, indiferent de cate ori schimbi cardul, iar bursa intra in cont, dar mai toti folosesc sintagma "intra pe card" sau "primesc pe card".

| adryang78 a răspuns:

Cardul este doar un instrument. Dacă n-ai schimbat contul, bursa intră ca de obicei.