| S3by23 a întrebat:

Buna,
Am o placa video incorporata in placa de baza si mai am o placa video cumparata si as vrea sa mai conectez un monitor la placa ce apartine de placa de baza.
Cand am conectat monitorul nu l-a detectat.
Se poate?(daca da ziceti-mi va rog si cum)
Dau funda daca merge big grin

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Te duci in BIOS si vezi la setari la video sa ai ambele functii activate. Adica si portul AGP sau PCIe si cea integrata. In momentul cand ai placa video separata, se dezactiveza cea integrata, asa ca trebuie setat in BIOS sa functioneze amandoua.

| S3by23 explică (pentru K0sti):

Am intrat si nu mi-a aparut decat portul agp/pci sau pci/agp unde am setat pci/agp si am setat si agp/pci si tot nu a mers.
Am deconectat placa cumparata si am instalat-o pe cea originala dupa care am conectat-o din nou si am intrat in bios si tu nu mi-a aparut nimic in plus.

| K0sti a răspuns (pentru S3by23):

Fa o poza la bios in sectiunea aia si pune-o aici sa vad si eu. Difera de la bios la bios, nu pot sa-mi dau seama pana nu vad. Unele nici nu au aceasta optiune. Deci trebuie sa vad.