| Andreea0612 a întrebat:

Am o problema. Am vrut sa instalez un program de facut muzica, iar cand am vrut sa-l deschid me-a aparut o pagina in care ma intreba cu ce sa-l deschid si eu am ales "internet explorer". Acum nu ma lasa sa il instalez, imi apare o pagina cu "view downloads".
Ce pot face sa instalez programul?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Pune un print cu eroarea, sau pune mesajul acestuia integral, ca sa stim si noi cu ce fel de lucru ne confruntam.

23 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai vrut sa-ti instalezi un virus mai degraba...domnisoara "me-a"!

| miTzuliK93 a răspuns:

Pai, apasa pe Save...

| Andreea0612 explică (pentru miTzuliK93):

Am apasat si s-a incarcat : http://i.imgur.com/NlUdvd1.png
Si dupa ce am apasat pe "open" : http://i.imgur.com/z5iFuGi.png

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Andreea0612):

Of, of... laughing) Apasa pe Open; ti se va deschide kitul de instalare al programului pe care-l doresti.

| Andreea0612 explică (pentru miTzuliK93):

Am mai apasat o data pe "open".Imi apare acelasi lucru ca la inceput, cand l-am deschis. Ma intreaba iar daca vreau sa il deschid sa sa-l salvez http://i.imgur.com/z5iFuGi.png

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Andreea0612):

Ia apasa pe scrisul albastru Downloads.

| Andreea0612 explică (pentru miTzuliK93):

Imi apare folderul de downloads, unde am filme.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Andreea0612):

Ce "loop". Nu inteleg ce se intampla acolo... ar trebui sa vad cu ochii mei, prin TV, ca sa incerc sa gasesc o solutie.

TV = Team Viewer

| Andreea0612 explică (pentru miTzuliK93):

Unde ai vazut tu "loop"? laughing))

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Andreea0612):

Nuuu... laughing de la programare vine... tongue ca un fel de "while" am vrut sa zic. Ca sa intelegi si tu, e ca ceva care se repeta la nesfarsit daca nu ii este impusa o anumita limita. tongue

| Andreea0612 explică (pentru miTzuliK93):

Aaa. Scuze laughing

| Andreea0612 explică (pentru miTzuliK93):

Am gasit un filmulet pe youtube https://www.youtube.com/watch?v=A9dcVfRch5Q
Am facut tot pana la ultima parte, nu stiu ce sa sterg. Poate sterg ceva gresit.
http://i.imgur.com/SZsI7mP.png

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Andreea0612):

Stergi fix pe ce ai dat click, dupa cum se vede si in print, adica c.

| Andreea0612 explică (pentru miTzuliK93):

Si daca nu-i bun? Mai bine nu sterg nimic. Mai caut alte filmulete pe youtube.
Poate gasesc ceva mai detaliat.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Andreea0612):

Sterge, mai, ala. laughing Uita-te sa vezi ca la coloana "Data" scrie "firefox.exe", exact ca si in videoclip. tongue

| Andreea0612 explică (pentru miTzuliK93):

Dar nu este deschis cu "firefox.exe", ci cu "internet explorer".
Ea a sters aia cu firefox pentru ca era deschis cu el.Eu nu am in lista aia "internet explorer" ca sa-l pot sterge.

| Andreea0612 explică (pentru miTzuliK93):

L-am sters dar nimic nu s-a intamplat.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Andreea0612):

Tare ma tem ca tu nu ai descarcat un program anume, ci un program de download (downloader). Se intampla des cand iei o gramada de chestii de pe Google.

| miTzuliK93 a răspuns:

Nu, dar poate insemna ca programul este un downloader in sine, sau vine insotit de catre un downloader.

| Andreea0612 explică (pentru miTzuliK93):

Ce am vrut eu sa descarc si sa instalez ii un program de facut muzica www.apple.com/logic-pro, nu un downloader.
Daca ii un downloader, atunci de unde sa il descarc sa fie programul bun? Ca am incercat multe site-uri dar nu l-am gasit.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Andreea0612):

Ia incearca sa-l descarci cu Chrome.

| Andreea0612 explică (pentru miTzuliK93):

Acelasi rezultat. Nu il mai instalez.
Oricum, mersi ca ai incercat sa ma ajuti happy

| mirciu1234 a răspuns:

Okey stergel si vezi ca poti sa-l descarci portabil.Cum? Cand i scrie numele pe Google adaugi portable si dowlant tpb!
Ai puta sami lasi numele progarmului.