| dana90 a întrebat:

. am o problema de o luna am schimbat windowsul si nu mai pot descarca nimic deoarece ce inchide automat si apoi se deschide deci isi da sg restart ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| MrSpooky a răspuns:

Depinde ce PC si ce win ai, cand un pc se supraincarca pentru a nu se arde isi da restart ori se inchide.
Poti verifica daca in unitate este praf si daca gasesti incearca sa il indepartezi si de asemenea daca ai un PC mai slab nu baga de ex win 7 pentru a consuma toate resursele lui.
Sper ca am fost de folos!happy

| dana90 explică (pentru MrSpooky):

E laptop Asus si are windows deluxe care e problema?

4 răspunsuri:
| MrSpooky a răspuns:

Cand se stinge sau isi da singur restart verifica daca e fierbinte, atunci mai mult ca sigur e datorita prafului din el. Odata ce e laptop e mai greu sa il desfaci singura si sa il cureti, incearca sa strangi cativa banuti si sa te duci la un service specializat pentru al curata.
P.S:Mai bine iti schimbi windows-ul din nou si pui un XP sau win 7 pentru ca deluxe e o prostie in adevaratul sens al cuvantului si pentru ce iti ofera el chiar consuma absurd de multhappy

| neutrino a răspuns:

Reinstaleaza-l si daca tot nu-ti merge, revino la ce ai avut inainte. Ce calculator ai si ce Windows ai instalat?

| stlucian a răspuns:

Ce PC? (placa video, procesor, rami, sursa)
Ce Win?
Cerinte minime Wimdows 7:

Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent
Printre altele : sursă obosită, virus, praf pe cooler sau pastă termoconductoare uscată - temperatura crescută la procesor,
testează memoria : http://www.memtest.org/ etc.