| anonim_4396 a întrebat:

Am reinstalat windowsul si acum nu mai pot intra pe mess... pot intra pe google, pe TPU si cateva siteuri care se incarca foarte greu, dar nu pot sa intru sa verific mailul sau pe facebook... ce poate fi?

2 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

Poate fi:
Un virus, un sistem de operare instalat de pe un disc defect, setarile conexiunii la net, driverul placii de retea defect, probleme tehnice ale furnizorului de net...

| alexgogo a răspuns:

Primesti vreo eroare? ce iti zice cand nu se incarca? da-ne mai multe detalii.

si mailul, si facebook folosesc conexiuni securizate (https). aceasta securizare se face pe baza unui certificat (pe care nu-l mai ai) si un cookie (pe care, la fel, nu-l mai ai).
solutie, la prima vedere: stergi istoria, stergi cookieurile, stergi temporarele.
pun pariu ca folosesti internet explorer, incearca sa instalezi firefox. (www.mozilla.com)