| Andreeaioana1234 a întrebat:

am si eu o intrebare! De curand mi-am luat un televizor, led si am incercat sa ma uit la filme dar nu merge subtitrarea. Am auzit ca ar trebui sa folosesc un program avisub, ar daca il folosesc filmul nu-mi apare de lor!
Va rog frumos sa ma ajutati! :***

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Subtitrare trebuie sa aiba acelasi nume cu filmul, sa fie identice si in acelasi folder.

| Andreeaioana1234 explică (pentru K0sti):

Merciii! A functionat, dar unele filme imi merg, si unele nu! exista vreun criteriu dupa care ma pot orienta inainte de a salva un film de pe internet, pentru a nu exista riscul ca filmul sa nu mearga?

| K0sti a răspuns (pentru Andreeaioana1234):

Da, sa te uiti in cartea tehnica care ti-a dat-o la televizor si sa vezi ce tipuri de fisiere suporta.