| anonim230 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de tableta aceasta, as vrea sa o cumpar si daca stiti cumva mai multe despre ea sau ma puteti ajuta... si as vrea sa stiu daca prin 3G se intelge ca are un slot pentru o cartela sim pentru net (am fost la altex si mi s-a spus ca nu la asta se refera :| ) si multumesc anticipat :)

http://www.emag.ro/......01G-1B171A

3 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Eu am, de la Crăciun, Galaxy Tab10.1 (tot de la eMAG).
Are 3G, deci are un slot pentru sim. nu l-am testat pe sim cu internet, dar am pus un sim pre-pay de la Orange, cu opțiune activată cu 150mb incluși. A mers pe net foarte bine. Eu asta am înțeles prin 3G, că are slot pentru sim. Nu merg apeluri de voce, dar am reușit să timit SMS. Asus-ul are în plus slotul pentru microSD, foarte util.
Uite aici o altă descriere și scie că are slot pentru sim și e exact aceeași tabletă:
http://www.itarena.ro/......B-p121222/
Succes!
Dacă vrei să mai întrebi întră la profilul meu și trimite mesaj.

| anonim230 explică (pentru emmyl):

Multumesc pentru raspuns. si informatii
anw, si eu stiam de partea cu 3G dar am zis ca poate m-am damblagit eu si nu mai stiu xD
oricum, niste detalii despre galaxy tab? asa in calitate de proprietare laughing

| emmyl a răspuns (pentru anonim230):

Ce să zic?
Tableta e super.
Pro: Are meniu în romănă.
Are GPS.
Are program de vizualizat și editat documende office (word(docx), ppt, excel).
Are accelerometru.
Are editor foto.
Se conectează la internet prin:
- wireless, de preferat dacă ai internet acasă, să-ți iei un Router Wireless, altfel rămâne varianta a doua de conectare care e mai scumpă:
- cartelă sim.
Sunt o mulțime de aplicații și jocuri gratuite pe MARKET Android.
Îl poți folosi ca eBook reader (are aplicația instalată și merge super).
Are manager de activități.
Are Google talk și Gmail, dar poate fi downloadat și Messenger-ul.
Are căști.
Nu se blocheză la aplicații.
Are cablu de date. Același cablu se folosește și la încărcător.
Se încarcă bateria dacă e conectat la un PC.

Contra: Nu se pot face convorbiri de voce ca de pe un telefon mobil (dar am reușit să trimit SMS).
Nu are intrare usb. Dar se poate cumpăra un adaptor.
Nu are slot microSD.