| nykolll3 a întrebat:

Buna happy am si eu o mica, mare problema.am o imprimanta xerox 3040 e noua.si de fiecare data cand vreau sa printez ceva imi da eroarea 024-958 in care imi zice ca, marimea si tipul hartiei din setari e diferita fata de cea folosita.am intrat in setari si imi arata ca e de tipul letter, dar desii il schimb in A4 tot imi da eroare...ce ar trebui sa fac? thinking

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Eroarea exacta este:
The document size set in the bypass tray was not consistent with the selected print size. Check the document size, then set the correct size of document or change the print size.
Verifica in setarile imprimantei tipul hartiei pe toate tray-urile (vad ca acolo zice ceva de 'bypass tray'). E posibil ca ce printezi tu sa nu fie A4, si de aceea sa dea eroare.

| nykolll3 explică (pentru Kattan):

Era A4 dar in setari chiar daca ii dadeam A4 cand printam iar se reseta singura pe altceva ...am reinstalat'o de 2 ori si acum merge thinking mersi pentru sfat

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Sigur faci ceva gresit, vezi in cartea de intrucituni ce anume si unde gresesti.
Eroarea strict la aia se refera, marimea hartiei aleasa necorespunzator, dupa ce-ai rezolvat-o esti ca noua.
Incearca sa tiparesti altceva decat ceea ce incerci acum, ia un pdf de pe net sau orice alt pdf de prin pc, vezi sa nu fie problema de la document in sine.
Bafta