| IGPPGI a întrebat:

Buna
Am si eu o problema. Calculatorul mi se tot restarteaza aparand 2-3 secunde un ecran albastru si "scotand" beep-uri foarte repetate. Cand am citit pe ecranul albastru ce scrie zice ca niste rami nu sunt pusi bine. Fals. Am verificat chiar eu, si sunt bine pusi la locul lor. Calculatorul meu nu este de la Domo, Metro etc., ci de la Eta2u.
Stiti ce sa ii fac sa nu mi se restarteze? Alteori imi face asa mai des alteori mai rar. Mentionez ca am 2.66 GHz, 2 GB rami, windows xp sp3, si placa video nvidia gt 8500 cu 512 mb memorie video.
Dau "fundita"

Răspuns Câştigător
| Cosmin a răspuns:

Salut. Problema ta consta in faptul ca ti se supraincalzeste procesorul, adica nu iti face fata cooler-ul de pe procesor! Incearca sa iti instalezi un program de monitorizare a temp procesorului si daca vezi ca temperatura depaseste 60, 70 grade, sigur asta este problema.

2 răspunsuri:
| dannyTm a răspuns:

Cand ti se restarteaza in jocuri pe net.da mai multe detalii. uitate la intrebarile mele ca am si eu 2 3 legate de asta. te poti uita la raspunsuri.sigur ai sa o rezolvi bafta!

| Adia_7139 a răspuns:

Ai incercat sa testezi fiecare placuta de RAM separat (chiar pe sloturi diferite) ca sa vezi daca la fel face? Sau ai un singur RAM de 2 GB?