| YellowPerson a întrebat:

Am si eu o problema. Eu nu mai am licenta pentru office. La scoala ni se cere foarte mult sa lucram in ppt si word, cum facem doar online, iar mie incepe sa imi fie din ce in ce mai greu sa lucrez cu varianta online, gratuita, a office-ului. Ai mei sunt 2 oameni destul de simpli si momentan chiar nu ne mai putem permite sa platim o licenta Microsoft(chiar daca unora pretul nu vi se va parea chiar asa o mare scofala). Stie cineva daca exista vreo solutie sa ma folosesc macar de ppt si word, in mod normal, fara sa platesc licenta?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută pe net și instalează Libre Office, e free.

| mihai69 a răspuns:

Există Open Office.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hai ca te ajut eu daca vrei, cu o varianta. Imi dai mesaj in privat daca doresti, pentru ca aici nu putem sa spunem toate pirateriile de care orice roman beneficiaza oricum.

Seara faina!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Geezus! Ai OpenOffice! LibreOffice! Nu mai zic ca poti face documente Word si prezentari direct in Google Docs! Daca profesorul e atit de cretin si inapt sa iti ceara musai in Word/PP, sa iti cumpere licenta! Sa fim seriosi, sintem in 2020 si e esential sa inveti sa fii flexibil, nu sa faci musai cu Word 1997. De fapt la ce ratati sunt in invatamint de cele mai multe ori, nu ar trebui sa ma mire treaba asta absolut deloc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe alternative gratuite. Libre Office si Open Office sunt cele mai cunoscute, dar există și altele. Caută pe Youtube free alternatives to Microsoft word și găsești toate detaliile despre ele si compatibilitatea lor