| Sunshin3 a întrebat:

Am si eu o problema mare de tot. De cateva saptamani la capul calculatorului se aud ceva zgomote de genu : zzzzz, vvvv si se stinge si se aprinde singur. Nu stiu care este cauza sau motivul. Daca aveti un sfat sau ceva va rog raspundeti!

Răspuns Câştigător
| Spike189 a răspuns:

Pai acum depinde. ce se stinge? Monitorul sau calculatorul? E posibil sa fie de la placa video. Curata si tu calculatorul de praf pe dinauntru.

| Sunshin3 explică (pentru Spike189):

Deci se restarteaza tot, cu tot si monitor si calculatorul.

| Sunshin3 explică (pentru Spike189):

cu tot cu monitor si calculator.

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Si mie mi se stingea si aprindea PC-ul vechi.Era de la placa de baza care s-a ars.

| minitehnicus a răspuns:

Verifica ventilatorul de pe procesor,curata-l, pune-i o picatura de ulei de mecanisme fine dupa care verifica starea vaselinei siliconice de pe procesor, eventual schimb-o.

| Sunshin3 explică (pentru minitehnicus):

Scuze, dar deja s-a rezolvat problema deoarece l-a dus tatal meu la un tehnician care se ocupa cu calculatoare si a spus ca o piesa trebuie schimbata si am schimbata si acum totul este in regula, dar mersi oricum, macar o sa stiu pe viitor ce voi putea facehappy

| minitehnicus a răspuns (pentru Sunshin3):

Ok,imi pare bine ca s-a rezolvat.

| GregorMcGregor a răspuns:

De cele mai multe ori din cauza caldurii ajung sa se cuibareasca diverse molii/gandaci/ganganii in calculator. Recomand sa il inchizi si sa ii dai cu raid prin gaurile din spate. Intr-o zi ar trebui sa se rezolve (dupa ce ai dat cu insecticid)

Multa bafta.

| Usernameeeee a răspuns:

Nu am idee. Puteti intra si faceti va rog publicitate blogului unei prietene ( http://sayysummer.wordpress.com/2012/06/22/say-summer/ ). Daca va place dati si un comntariu..si poate mai reveniti.
Va rog din suflet :)