| Blonda_9023 a întrebat:

am si eu un telefon LG GD 510 si dintr-o data nu mi-a mai mers ecranul (touchscreen), ce credeti ca pot sa fac, pentru ca nu vreau ca parintii sa afle big grin
Am mai patit asta si inainte, dar atunci nu a mai mers din cauza faptului ca l-am udat, dar s-a reparat de la sine cand l-am scapat pe jos.
P. S.: Telefonul e inca in garantie dar nu stiu cum ar trebui sa procedez pentru a il repara.
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| marginean_9707 a răspuns:

Asemena problema am avut si eu deoarece l-am scapat in apa
daca m-ai ai garantia pe el esti norocoasa find ca nu platest nimic mergi la un service si le zici ca nu iti mai merge touch screenul si intrebi daca se repara si pe baza garantiei adica moca. In caz ca nu mai ai garantie la el mergi la orice service si ti-l face la 100-150 Lei. Apropo vezi k daca mergi la service sa aiba insigna cu EURO GSM ca de obicei akl se primesc telefoane daca esti din cluj il gasesti viz-a-viz de sora center pe straduta aia mergi putin si vezi insigna Euro GSM.

1 răspuns:
| 1Simona a răspuns:

Daca e inca in garantie ai noroc! Spune-le parintilor, ca nu pot sa-ti faca nimic rau, se mai intampla. Ei vor merge cu tine la magazinul de unde ai cumparat telefonul, cu garantia si ii explici vanzatorului, sau daca tot nu vrei ca parintii tai sa afle poate poti lua singura garantia si sa mergi la magazin, dar nu cred ca va merge. Cea mai buna optiune e sa le spui parintilor ca nu e nimic grav daca e in garantie.
P.S.: Mi-a placut faza ca "nu a mai mers din cauza faptului ca l-am udat, dar s-a reparat de la sine cand l-am scapat pe jos". laughing