| moniiq a întrebat:

Am so eu o mare, mare problema!
Am primit un iphone tp99 de 4 gb din china. Modelul de iphone inca nu a aparut pe piata. Dar nu am incarcator.crying
am cautat peste tot, dar degeaba (la magazinele de specialitate).
In cutia lui era un incarcator care nu se potrivea.sad. Va rog sa-mi dati si mie un sfat, ceva. A si inca ceva. Cand l-am pornit prima data scria GENT. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| bombonik44 a răspuns:

La ce te referi cand zici ca nu se potriveste, adica la chestia aia in care intra in tel sau tu il pui si nu se incarca sau cum.scrie asta aicisi dupa aceea vedem ce putem face, stai calma nu e de nerezolvat.cum au spus si cei dinaintea mea e contrafacut dar rezolvam

8 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Hmm, incearca, poate merge cu un incarcator de la alt model de iphone, care sa se potriveasca si cu al tau.

| Mihay4 a răspuns:

Ai primit ţeapa cu telu ală există doar Iphone cu 16 şi 32 de GB doar atât eu am iphone 3gs cu 32 de GB, am avut si cu 16 GB dar cu 4 GB nu există... ghinion bani aiurea. degeaba te chinui ca nu gă seşti e făcut aiurea telu ăla e chinezărie inventată sunt multe telefoane inventate de chinezii.

| jocuri888 a răspuns:

Ia un incarcator universal am avut si eu acelasi model de iphone chinezesc si nu aveam incarcatortongue

| AddaXD a răspuns:

Incearca sa cauti incarcator pe nett, poate gasesti...

| ilisium a răspuns:

Suna precum ai primit un iphone contrafacut laughing, e plina piata din china cu ele. Printre altele ultimul tip de iPhone si anume 4 nu are decat 2 modele, de 16 si 32 GB, iar toate celelalte modele aveau minim 8 GB, cu exceptia primului iphone care exista si intr-o varianta de 4 GB.
Daca atasezi un link intrebarii tale cu o poza a tuturor componentelor care ti-au venit cu telefonul poate va putea cineva sa te ajute.

Bafta,
ilisium

| Naspa6969 a răspuns:

Uite ce sa faci caut pe okazii.ro so dai acolo si o sa vezi intelegi ca mai mult deatat u pot sa-ti explic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara un incarcator universal si iti pui bateria pe el si iti incarca sigur ca asa am facut si eu

| Vlad132 a răspuns:

Sigur au unu dala care e contrafacut...nu e original iphoane tp9laughing