| PastilăBă a întrebat:

Buna!
Am şters din greşeală niste foldere si nu sunt nici Recycle Bin.
Cum aş putea să le recapăt pentru că sunt foarte imporantestraight face?

Răspuns Câştigător
| ovidiuionita a răspuns:

Salut. Nu folosi system restore deoarece sansele sa-ti recupereze fisierele personale sunt foarte mici. Aceasta functie este pentru fisierele de sistem, cele necesare Windowsului sa functioneze si aplicatiilor instalate. Plus ca daca folosesti aceasta functie, orice setare facuta in ultimele zile in oricare aplicatie din Windows, vor fi pierdute, deci mai rau faci.
Pentru recuperare de date, iti recomand o aplicatie numita File Scavanger. Nu este gratuita, dar probabil o gasesti pe unele siteuri pentru download.
O zi buna.

6 răspunsuri:
| Ovidiu a răspuns:

Incearca un program de recuperare date. Scrie pe google soft pentru recuperarea datelor sterse.
Iti dau si eu unul, poate tie de folos: http://programegratis.com/......-recovery/
succes

| Nicoleta a răspuns:

Daca nu sunt in Recycle Bin, nu le mai poti recupera

| smecherulxxl5 a răspuns:

Este un program pe care il are orice calculator.cauta mai bine in calculator.vei gasi un progeam cu care poti sa dai in urma calculatorul cu 1 zi.2 zile.1 ora.cu cat vrei.siti recuperetzi datele.

| DrumuriFictive a răspuns:

Un sistem restore eventual.dar depinde de setarile calculatorului

| BAIATUL a răspuns:

Salut! Pai poti face o restabilire de sistem dar e mai complicat da-imi id tau ca e mai greu de explicat aici pe TPU.

| Robeert98 a răspuns:

Daca nu sunt in recycle bin inseamna ca nu le mai ai in calculator sad