| Rorschach a întrebat:

Buna, am un 70D Canon. Astazi la pranz l-am utilizat si a functionat perfect. Am pus bateriile apoi la incarcar. Pe urma spre dupa-masa cand am incercat sa il pornesc, efectiv nimic, cu nici una din cele 3 baterii. Nu folosesc grip. Nu am mai avut problema asta si are in jur de 10000 de cadre maxim. Va rog un sfat, un ajutor.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Atentie, sa fie bateria ine incarcata (si sa nu-l montezi invers)!
Daca tot nu porneste, atunci du-l la un specialist, pentru verificare (impreuna cu incarcatorul).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bateriile au nevoie de cel putin 3 ore sa se incarce complet deci lasa le la incarcat pana maine

| Rorschach explică (pentru CristiDinBucuresti):

Hmm, am un 500d pe langa acesta, bateriile mi se incarca foarte repede maxim intr-o ora si ma tine o zi linistit. Plus am incarcat pentry 70d, cam doua ore si unpic si la fel... nu pot sa inteleg, are putine cadre, e aiurea