| anonim_4396 a întrebat:

Buna am un acer 7520 si de 2 zile nu mai merge sonorul nu stiu ce nu e instalat sau ce are am win7 si brusc si dintr-o data nu a mai functionat, l-am restartat, am instalat ceva driver de sunet pentru win 7 si i-am dat un restore la tot windowsu si a mers acum 1 zi iar azi iarasi nu mai merge l-am instalat iarasi, am facut tot ce am facut prima data dar nu merge! va rog ajutati-ma! scuze pentru categorie daca nu e buna.

5 răspunsuri:
| Ovidiu a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windowsul. daca nici asa nu merge probabil e defecta placa de sunet.

| EnglandGB a răspuns (pentru Ovidiu):

Nu am cd... doar de win 8 si ala asa ca un demo.nu stiu cum trebuie instalat...

| Ovidiu a răspuns:

Daca nu iti permiti sa iti cumperi un cd original cu windows 7, descarca doar un demo, care este valabil 30 zile, macar sa vezi daca iti perge sunetul.

| EnglandGB a răspuns (pentru Ovidiu):

L-am instalat si tot nu merge...

| Ovidiu a răspuns:

Mmmm, cred ca este de vina placa audio. Du-te pana la un service pentru calculatoare si intreaba.