| danutzaaaaa a întrebat:

Buna,am un aparat foto Panasonic,si de cateva zile se vede in ceata, iar acum cand il deschid imi zice sa l inchid si sa l deschid iar...ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Daca "vede in ceata" este posibil sa ii fi setat focalizarea pe macro(apropiat) deci ar trebui sa verifici asta, si sa dai pe automat. Poate ai chiar un buton pentru asta, nu stiu ce model ai. Cat despre repornire, chiar nu stiu, de asta ar fi bine sa il duci la verificat. Scoate-i bateria un minut si apoi vezi daca iti mai cere sa-l repornesti, de obicei asta functioneaza ca un Reset.

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Daca este inca in garantie, e gratis, daca nu, te va costa. Mergi cu el la magazinul de unde l-ai cumparat, il vor repara ei.

| danutzaaaaa explică (pentru valentingb):

Nu mai este in garantie, deci nu e posibil sa fie de la setari, asa-i? multumesc

| danutzaaaaa explică (pentru valentingb):

Ok,multumesc multhappy

| valentingb a răspuns (pentru danutzaaaaa):

Daca "vede in ceata" este posibil sa ii fi setat focalizarea pe macro(apropiat) deci ar trebui sa verifici asta, si sa dai pe automat. Poate ai chiar un buton pentru asta, nu stiu ce model ai. Cat despre repornire, chiar nu stiu, de asta ar fi bine sa il duci la verificat. Scoate-i bateria un minut si apoi vezi daca iti mai cere sa-l repornesti, de obicei asta functioneaza ca un Reset.