| filaret03 a întrebat:

Buna am un aparat foto! si se vede in ceata cand fac poze filmezsad ce pot sa fac? mai merge reparat? chiar nush..il am de 2luni nu are garantie dar e nou in cutie.sad

2 răspunsuri:
| ITHelper a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta. de revelion, tot ceea ce am facut a fost sa sterg putin lentila, dar la tine poate fi si din cauza unor mici setari, vezi daca este setat la rezolutia cea mai mare, pentru o claritate superioara, sau vezi sa nu cumva sa fie setat pe "reducerea neclatitatii din cauza miscarii aparatului", acea functie il face chiar sa se vada mai urat, daca iti tremura putin mana, o sa se vada foarte urat, deci mai bine sa fie oprita, ca se face mai bine fara ea.
Si daca este full HD, trebuie doar sa schimbi tu rezolutia, in caz ca nu e setata pe cea mai mare, ci pe VGA, daca e pe VGA, e clar ca din cauza asta este happy
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| horia2012 a răspuns:

Indiferent de la ce distanta filmezi sau fotografiezi tot asa se vede? Pentru ca filmatul si fotografiatul in ceata este de la distanta mica.Toate aparatele au o setare de "peisaj" "normal" unde distanta e "infinita" si foto. e clara.
Uita-te la setarile camerei.