| Adiana89 a întrebat:

Buna.Am un chromecast.Nu ma prea pricep la el, l-am conectat la router.Am selectat acelasi router si pe android.Cand intru in google home sau airplay sa caut chromecast sa ma conectez la el nu il gaseste.Instructiunile primite odata cu chromcast nu sunt clare. Oare mai trebuie ceva sa fac ca sa vada telefonul chromcast-ul? Am incercat si de pe alt telefon si la fel.

3 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Dai reset si incearca sa-l reconfigurezi.
Urmeaza instructiunile de pe ecran.

| Adiana89 explică (pentru 4ndr33y):

Am dat reset si degeaba

| 4ndr33y a răspuns:

Ce fel de router ai? Trebuie sa ai optiunea WLAN isolation dezactivata si optiunea UPNP (universal plug and play) activata.
Am inteles ca nu iti apare pe telefon dar Chromecastul ce afiseaza pe TV dupa incercarea de configurare?