| EvansPunkt a întrebat:

Am un computer cu Windows 7 Familiar Edition cumparat din Franta si as dori sa schimb limba OSului, din pacate pe site-ul Windows imi spun sa intru in Control Panel si de acolo la update bla bla bla, insa functia cu pachetele linvistice nu exista. De unde as putea sa instalez engleza sau romana pe aceasta versiune de Windows? Multumesc tuturor!

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Bănuiesc că e vorba de windows 7 home premium dar la francezi îi zice familiar edition.ai două posibilități:
Ori resoftare ori încearcă așa:
http://pctroubleshooting.ro/......uage-pack/
Succes

| Gas a răspuns:

Doar versiunea ultimate iti da posibilitatea sa schimbi limba sistemului de operare din cate stiu eu.

| horia2012 a răspuns:

Nu te complica cu pachete de instalare pentru limbaje. Unele dau erori.
Reinstaleaza Windows-ul. Fa rost de Windows 7 home premium in limba engleza si daca vrei in limba romana cand sistemul isi va face update de pe site-ul Microsoft o sa gaseasca si pachetul cu limba romana.
Pachetul cu limba romana ai sa-l gasesti la categoria "optional update".
Nu se instaleaza automat ca alte update-uri.

| DJMikeGMC a răspuns:

Intrii in control panel la language and regional si la al 2 lea dai install display language selectezi romana, dupa ce ai facut asta scrie aici ca sa stiu sa iti zic mai departe

| EvansPunkt explică (pentru DJMikeGMC):

Multumesc pentru raspuns dar am spus mai sus ca nu imi apare language

| DJMikeGMC a răspuns (pentru EvansPunkt):

In cazul asta pune ti in windows care nu are bug uri pe el, asta care il ai e adica la instalare nu s a instalat tot, roaga pe cineva ceare ssee pricepe