| mariuspitbull a întrebat:

Buna am un DVD player Orion GK 3178 si nu afiseaza decat 2 randuri de subtitrare dar daca au mai mult de 60 de caractere le taie automat stiti vreun program cu care sa editez randurile ca sa fie de 60 sau mai putine caractere?

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca vrei doar sa reduci din caractere/sa tai din text poti sa deschizi subtitrarea si cu Notepad sau orice alt editor text.

| radu75 a răspuns:

O rezolvare relativ simpla este sa iti corectezi subtitrarile. Chiar daca ele par corecte la prima vedere, pot avea unele erori ascunse, cu care dvdplayerul nu se poate descurca, doar nu are capacitatea unui calculator adevarat.
Iti recomand doua programe specifice pentru corectarea subtitrarilor, ambele freeware: Subtitles Modifier si mai ales, Subtitle Workshop.