| Cinevanuteintereseaza a întrebat:

Buna! Am un iphone 14 cumparat anul acesta in mai, sanatatea bateriei a inceput sa scada foarte mult de cand am instalat ios 18, a ajuns deja la 94 si nu stiu ce sa fac sa opresc asta avand in vedere ca nu folosesc telefonul atat de mult, nu stau pe el cand este la incarcat, astept ca bateria sa se descarce in totalitate de fiecare data etc. si cu toate acestea continua sa scada. Sfaturi?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

94% e foarte bine, nu vad de ce te vaiti.

| Cinevanuteintereseaza explică (pentru doctorandus):

Pentru 6 luni si avand in vedere ca a scazut 4% in doar 2 sapt si continua sa scada nu e bine deloc

| doctorandus a răspuns (pentru Cinevanuteintereseaza):

Si? Am un Android vechi sub 50% si continua sa functioneze.

| anonimg a răspuns:

Totul se degradează, chiar și dacă nu se folosește. Aparatele acestea sunt făcute să țină doi ani, chiar dacă se oferă trei ani de software.

| doctorandus a răspuns (pentru anonimg):

Am Nokia 6.1. De mult nu mai are actualizari de firmware sau de Google Play system update, nu-l folosesc drept telefonul meu obisnuit, dar la ce-l folosesc merge destul de bine.