| Nero_1949 a întrebat:

am un LAPTOP Fujitsu Siemens Amilo Pro etc. si nu imi mai porneste Windows-ul spunand ca "Win could not start because the following file is missing or corrupt: Windows/system32/config/system". repair. by starting windows setup. Am gasit prin casa un CD cu Windos Xp ca si cel instalat deja. Dar ca sa ii dau Bood din Bios imi cere parola... Am citit pe net, am desfacut laptop-ul dar nu are baterie ca la calculatoarele clasice. Ce sa fac? nu am gasit pe net parole... doar aplicatii pentru a stege parolele Bios dar va reamintesc ca eu nu mai pot intra in interfata Windows. Bios-ul meu este : PhoenixBIOS. MULTUMESC MULT. DAU FUNDA

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Poti incerca urmatoarele parole: BIOS, CMOS, phoenix, PHOENIX. Desigur, daca vrei sa incerci eliminarea parolei. Daca vrei doar sa reinstalezi Win incearca varianta lui eucumine010

| eucumine010 a răspuns:

Apasa F12 si o sa iti apare Meniu de boot, alege acolo CD-Rom/Dvd-rom sau ce ai tu sa iti faca boot dupa cd ala de windows xp.

| Nero_1949 explică:

Imi cere parola dupa ce apas F12. sad. Parolele care le-ai spus le-am incercat deja. Mersi oricum