| reeeeedBuL a întrebat:

am un monitor PackardBell viseo 190w si de ieri a ramas blocata imaginea cu meniul. De fiecare data cand intru pe calculator ramane imaginea. Ce as putea face. Cel mai bun raspuns primeste funda.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Reinstaleaza Windows-ul. Daca patesti la fel du computerul si monitorul la atelier. Poate fi placa video, monitorul, memoria sau HDD-ul.

| reeeeedBuL explică (pentru Salontanul):

Am sa reinstalez windowsu. Si am sa vad daca e de la el.

| reeeeedBuL explică:

Am instalat windowsu, si tot nu a disparut. Ce e de facut?

| DareDevil99 a răspuns:

Ai incercat sa il inlocuiesti cu alt monitor si sa vezi daca problema e de la monitor sau e o problema de la pc?
Fii mai explicita ca sa te pot ajuta.

| reeeeedBuL explică (pentru DareDevil99):

Deci imi apare acea imagine de fiecare data cand aprind calculatorul si nu dispare deloc am incercat sa apas pe butoanele monitorului si doar cand apas butonul menu dispare si cand eliberez mana de pe buton apare iarasi.