| AntoW66 a întrebat:

Am un nou telefon ce rulează Android 4.4.2 KitKat și are o mică-mare problemă. Am intrat în setări, memorie.Treaba care nu o înțeleg și nu știu cum să o rezolv este următoarea: memoria este divizată în două părți: prima are 1 GB, iar a doua 5.5 GB. A doua memorie nu o pot utiliza și nu știu de ce. Doar prima memorie este posibil de utilizat, dar aceea este plină cu actualizări. De aceea, când vreau să instalez o aplicație nouă trebuie să dezinstalez actualizările alteia. Dacă știți cum rezolv problema, adică să fac memoria a doua să funcționeze, vă rog să scrieți...

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Sugestia mea ar fi sa iti cumperi un card sd pe care bagi toate aplicatiile care le descarci.

| AntoW66 explică (pentru kar1GaNNN):

Am card SD în telefon, dar am mai spus, nu înțeleg de ce pe a doua memorie nu se poate stoca nimic... din prima e ocupat 0, 9 gb, iar din a doua tot atât. Mai exact, prima memorie reprezintă o parte din memoria cea mare.

Răspuns utilizator avertizat
| marY5 a răspuns:

Si la mine e aceeasi problema, uite ce am facut eu ca sa nu mai dezactivez alte aplicatii ca sa pot instala altceva. Eu am intrat la setari-storage sau memorie cum ai trecut si mai jos ai cache data, misc, downloads, daca ai tel dat pe engleza si gasesti astea, stergele, nu-ti folosesc la nimic, iti vei elibera spatiu cat sa descarci cateva aplicatii..sau altceva.