| denisTiky a întrebat:

Am un procesor, bunicel as putea spune. Dar vreau sa fac overclock sa il storc la maxim de puteri si coolerul meu este unul stock care abia e capabil sa il raceasca. Si am decis sa va cer o parere despre un cooler bun dar ieftin capabil sa raceasca un procesor infocat la maxim (poate fi si sh de pe olx sau okazii, etc). Ofer un buget cam de la 80-70RON in jos. Si mai vreau sa mentionez ca socketul procesorului este LGA 775.

P.S: Eu am gasit astea doua:
1. http://www.pcgarage.ro/coolere/arctic-cooling/alpine-11- gt-rev2/
2. http://www.pcgarage.ro/coolere/id-cooling/se-902x/

Si vreau sa va intreb care din ele e bun pentru ce vreau eu. Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Radiatoarele care contin cupru sunt mai bune decat cele care sunt numai din aluminiu. Trebuie citite review-uri, sa incapa in carcasa, sa nu intre peste memorii, sa se monteze usor, sa nu faca zgomot prea mare, sa aiba putere mare de racire. Un ventilator suplimentar la carcasa e de ajutor.

| Ovidiu_Dean_1994 a răspuns:

Varianta a 2 este mai accetabila pentru ca coolerul raceste mai bine si e silentios