| AlexandraN21 a întrebat:

Buna! Am un router si as vrea sa-l pun in functiune. Stie cineva cum pot s-o fac?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Vezi ca e posibil sa fie nevoie de anumite setari specifice pentru caminul din campusul respectiv.Intreaba de seful de palier sau de camin, ori de reprezentantul studentilor. Daca nu, bate pe la usi si roaga pe cineva.In mod normal ar trebui sa gasesti instructiunile pe afisate pe hol, inclusiv pe siteul campusului.

| Hyperion7 a răspuns:

De la ce operator?
Și ce fel de router este, cu cartela sau cu cablu?
Pentru că da, există și routere 4G și routere standard, cu cablu.

| AlexandraN21 explică (pentru Hyperion7):

Prin cablu. Stau la camin si trebuie sa-l instalez si nu gasesc ceva sa ma ajute.

| Hyperion7 a răspuns (pentru AlexandraN21):

Scrie-mi pe insta la mihai._. 1829, poate te pot ajuta eubig grin

| LaviniuA a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu providerul ca sa vina sa iti faca setarile