| anonim_4396 a întrebat:

Buna am un stick de 8 gb si nu reusesc sa pun nimic pe el, imi apare The disk is write protected, am incercat sa il formatez dar imi apare acelasi lucru, ce pot sa fac cu el? Cine ma ajuta?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa aiba un mic butonas care-l blocheaza. Daca nu ia HP Removable Format Tool.

| SpeciMen a răspuns:

1. Probabil ca USB-ul tau are un buton pe undeva de unde poti activa functia asta de protectie la scriere. Incearca sa pui pui butonul ala pe cealalta pozitie si totul ar trebui sa revina la normal.
2. Daca nu folosesti doar tu calcul, vezi ca s-ar putea ca cineva sa fi activat optiunea de a interzice scrierea pe flashuri.
3. incearca resinstalarea windowsului.

| Kity22 a răspuns:

Nu are niciun butonas sad,am reinstalat windows-ul aseara, si am incercat si cu HP Removable Format tool si imi apare acelasi lucru, mai este ceva ce pot face? si multumesc mult pentru ajutor