| mariaaangelina a întrebat:

am un telefon Nokia 6303ci, si nu se porneste deloc, i-am cumparat alta baterie BN-4CT, tot nu merge....nu pot numai peste o saptamana sa il duc la reparat. Ma ajuta-i careva mai repede? Funda*

Răspuns Câştigător
| angelicsin a răspuns:

Incearca asta

1. pune tel la incarcat si lasa-l cam o ora
2. tine apasat tastele * (steluta) 3 (trei) tasta de apel (butonul verde)

3. apsa butonul de pornire pana se aprinde telefonul

4. da drumul tastelor

incearca de mai multe ori pasii de la 2 la 4 pana se aprinde daca e de la soft asa o sa rezolve problema

1 răspuns:
| Americanlife a răspuns:

Sall am si eu o problema major tot cu un 6303i ci l-am lovit in padure cu o creanga foarte tare in cat s-a spart ecranu si nu se mai aude difuzoru nu mai are semnal.ce zici ma poti ajuta urgent cu ceva