| DOLFY a întrebat:

BUNA am windows 7 si ami merge nu greu foarte greu altora am auzit ca le merge bine altora rau dar am mai auzit ca ar fi ceva an legatrura cu gb ram daca ai avea mai multi sau nj cum eu am 1.99 gb ram
Detali ce ar trebui sa ac sa descarc ram am auzit si chestia asta? va rog?

4 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

In ce limba scrii?

| MultiCore a răspuns (pentru CinevaNou):

Sper că cel din poză nu ești tu deoarece, dacă tu ești acela, te înțeleg de ce nu înțelegi ce am scris.

| CinevaNou a răspuns (pentru MultiCore):

Tu ai pus intrebarea? Sau ai impresia ca esti atat de smecher incat lumea raspunde la raspunsurile tale in loc sa raspunda la intrebari?

| MultiCore a răspuns:

Memoria RAM este o memorie volatilă (care își pierde conținutul la deconectarea de la alimentarea cu energie electrică) a PC-ului în care este încărcat sistemul de operare + programele aflate în funcțiune. Memoriile RAM se cumpără, nu se descarcă de pe net. Da, ar trebui să cumperi și tu acolo 4 GB de RAM, dar și un procesor de măcar 2, 5 GHz dual-core pentru a spori semnificant performanțele PC-ului și ai să vezi cum merge mai bine. Sau, fă un reinstall de OS or, pune la treabă un antivirus și un program gen CCleaner.