| Ioo a întrebat:

Am windows xp si daca pun windows 7 professional se sterge tot ce am in calculator?

8 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

Fratelo depinde daca formatezi toate partitiile, cand iti pui win7 acolo iti arata ca in poza asta http://www.techerator.com/......indows.jpg

tu muta tot ce ai in partitia C: adica daca ai poze pe desktop sau eu stiu unde pe C: sa le muti in alta partitie si atunci formatezi decat C: asta in cazul daca ai 2 partiti :D

| Esperança a răspuns:

Daca ai doua partitii nu se sterge, dar daca ai doar una se sterge.

| Ioo explică (pentru Esperança):

Cum adica 2 parti? local c: si local d:?

| Ioo explică (pentru Esperança):

2 parti adica local c si local d?

| Esperança a răspuns (pentru Ioo):

Da... trebuie sa alegi partitia care vrei sa fie reinstalata. Si celelalte le salvezi in partitia care nu o reinstalezi.

| Alexandru1641 a răspuns (pentru Esperança):

Sall are cineva Cont pe 4story va rog eu frumos Ma numesc Cristea Alexandru

| eugenl a răspuns:

Iti poate sterge fisierele daca ii dai format si nu ti le sterge daca nu-i dai. Daca nu alegi optiunea format win 7 se va instala peste Xp, iar XP-ul cu toate fisierele lui va fi salvat intr-un dosar in Program Files cu numele de old windows sau windows old=vechiul windows

| Damasc a răspuns:

Nu.Trecerea de la un windows la total altul decat cel precedent, nu face nici o diferenta, desigur decat daca selectezi tu sa iti fie sterse ambele partitii(asta in cazul in care ai 2). Bafta