| claudiua a întrebat:

Am Windows7 si il am in spaniola. Cum pot sa il schimb in romana?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Uite aici :
http://www.topopage.net/......7-starter/
sau :
1. Click pe butonul Start;

2. Accesati Control Panel;

3. Accesati "System and Security";

4. Click "Windows Update";

5. Click pe "Check for Updates" dupa care pe "… optional updates are available" si veti vedea lista cu toate limbile, printre care si limba romana;

6. Selectati Limba romana si apasati OK;

7. In cele din urma dati click pe "Install Updates" si asteptati instalarea language pack-ului.
. vezi ca tr sa dai restart la pc dupa asta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Apache, merge doar prima optiune cu Vistalizator. A 2-a nu merge decat pe editiile Enterprise si Ultimate. Mai mult ca sigur daca avea versiunea Ultimate, dadea deja peste pachetul lingvistic din Windows Update.