| violeta87 a întrebat:

As avea o problema cu o multifunctionala konica minolta bizhub 130f pe care o am la birou.
Nu merge decat instalata pe calculator cu OS windows XP. Mergand foarte greu respectivul computer am reinstalat windowsul.
Acum am instalat multifunctionala, printeaza si merge faxul, insa imi lipseste un program de scanare pe care nu il gasesc nici pe cd-ul imprimantei nici pe saitul oficial al marcii multifunctionalei.
Inainte stiu ca aveam un program care se numea Presto! PageManager, cred ca versiunea 4.8 sau 4.0. Pe net nu gasesc decat versiuni avansate gen 7.14 sau 9.0 care nu sunt compatibile cu calc meu.
Cei de la firma care mi-au instalat prima data multifunctionala spun ca nu mai au acest program.
Tinand cont ca sunt fata si nu ma prea pricep va rog din suflet sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU vei mai găsi versiunea 4 din 2 motive :

1 ) era GRATUITĂ şi versiunile de acum sunt trial şi cu plată
2 ) versiunile de acum sunt mai performante.

Am găsit versiunea 4.8 DOAR cu PLATĂ : US$ 13.52, EU€ 11.54, GB£ 9.25

Vezi linkul :
http://cd-on-demand-presto-pagemanager-4-8.downloadpipe.com/

2 răspunsuri:
| Florin_Adelin_1988 a răspuns:

Http://www.aptrio.com/......12658.html uite aici un site sper sa te ajute;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LoL, tinand cont ca ai zis ca ai reinstalat windows-ul se pare ca chiar "nu te pricepi " laughing, ideea e ca un upgrade in ceea ce tine echipamentele tehnice ale firmei la care lucrezi este binevenit, in cazul in care faci o treaba buna pe acolo, nu cred ca ar fi o problema asta happy. Best of luck!