| M13243 a întrebat:

Buna! As dori sa cumpar un ceas Apple de la o persoana de pe olx, produsele arata ok, doar ca am un semn de intrebare, persoana aceasta are la vânzare mai multe ceasuri Apple, ar fi ok sa achiziționez ceasul având in vedere ca el vinde o gramada?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In poze arată bine, normal. Ce poti primi tu poate sa difere.
Ia-ti din magazin, este mai sigur.

| M13243 explică (pentru darrio2007):

As fi cumparat din magazin dar imi trebuia un ceas specific compatibil cu telefonul meu, totusi domnul părea bișnițar, adica avea peste 20 de anunțuri cu ceasuri și alte produse Apple, dar totusi părea serios și ar fi acceptat și verificarea fata in fata.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Nu intra in rândul celor care si-au luat țeapă pe OLX.

| johnnny123 a răspuns:

Faptul că "produsele arată ok" în pozele pe care le-a postat nu înseamnă nimic. Întotdeauna îți asumi un risc atunci când cumperi de la necunoscuți de pe net. Vezi și tu dacă are recenzii și dacă trimite cu verificarea coletului la deschidere.

Personal, nu prea am încredere în ăștia care vând "o grămadă" de produse Apple la prețuri mai mici decât cele din magazin pentru că mă întreb cum le-au obținut. Riști să fie contrafăcute, ciordite sau cu probleme tehnice.

| kalasnicov22 a răspuns:

Am cumparat multe chestii Apple de pe olx noi sigilate si la jumatate de pret.
Nu este o regula. Poti sa-ti iei teapa sau nu.

| XNICU a răspuns:

Pe olx, multe sunt fake, dar e bine ca ai intrebat