| george324 a întrebat:

As dori sa stiu de ce nu pot sa descarc nimic de pe browser. Cand dau pe download nu imi apare sa dau save la fisier si mai patesc asta si cand vreau sa salvez ceva (de ex am lucrat in photoshop nu pot sa salvez poza deoarece nu imi apare fereastra in care aleg locatia salvarii). Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Gu4rdi4n a răspuns:

Buna,
Cel mai probabil browserul tau are deja un folder predefinit unde salveaza acele fisiere. Poti sa verifici acest lucru in Chrome ---- Settings --- Show advanced settings iar la downloads ai grija sa fie bifata casuta: Ask where to save each file before downloading.
Pentru Firefox ai raspunsul aici: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cant-download-or-save-files
Pentru Photoshop utilizeaza Save As in loc de Save.

| george324 explică:

Multumesc pentru raspuns dar nu asta e problema...nu imi apare deloc acea fereastra dintr-un motiv si nu stiu care e acela...in photoshop nu pot da nici open sa caut prin computer pentru poza deoarece nu imi apare acea fereastra.

| Gu4rdi4n a răspuns (pentru george324):

Ai incercat sa-ti scanezi computerul cu un antivirus? Poate isi face de cap un virus. Incearca scanner-ul Bitdefender: http://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html si ne auzim dupa.