| AndreyIstetul a întrebat:

As dori un program care sa-mi stearga toate fisierele care le-am sters(stiu ca acolo cand arata in cos ca le sterge doar nu le mai arata, ele exista si ingreuneaza hard-ul).

2 răspunsuri:
| belltech a răspuns:

Nu ingreuneaza de loc hardul, dar operatia pe care vreau tu sa o faci nu e posibila din windows, daca vrei asta trebuie sa formatezi hardul si cu un program numit Disk Manager, oferit de producatoru hardului intri intr-o interfata DOS si pui pe zero toti bitii care sunt pe unu pe hard. Ia mult timp si doar cei mai paranoici cu securitatea datelor pe hard o fac, atunci cand schimba hardurile.

| andy_3925 a răspuns:

Ca sa stergi ceea ce ai in recycle bin, dai click dreapta si selectezi ''empty recycle bin''
Iar ca sa dezinstalezi programul, dai pe control panel si apoi pe add or remove programs.Acolo iti da lista cu toate programele pe care le ai si apesi ''remove'' in dreptul programului pe care vrei sa-l dezinstalezi.